More Website Templates @ TemplateMonster.com - April 21, 2014!

Pamiętamy!

Helenka Zielczyńska (K90)

Pani Helenki przedstawiać nie trzeba. Zawsze źródło uśmiechu i radości. Co by nie napisać będzie zawsze za mało. Każdy z nas ją pamięta, miał okazję porozmawiać, spotkać na trasie. Niewielka wzrostem, wielka sercem. Wydawało się, że była z nami od zawsze i zawsze będzie z nami. 3 lata temu normalnie zgłosiła się na zawody, normalnie przygotwaliśmy trasę K90. I jak smutna była odprawa organizatorów przed zawodami gdy głównym punktem było jak najlepiej uczcić p. Helenkę.

Władysław Machowski (M60)

Władysław Machowski to założyciel oraz główny trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „OSiR” Góra Kalwaria. Przez ponad dwadzieścia lat pracy wychował i wyszkolił kilka pokoleń młodych zawodników. Osiągnął wysokie wyniki w działalności szkoleniowej czego najlepszym dowodem jest sześć medali Mistrzostw Europy Juniorów oraz medale i wysokie miejsca zdobywane na Mistrzostwach Polski i Klubowych Mistrzostwach Polski przez zawodników klubu. Przede wszystkim Władysław Machowski dzielił się swoją pasją zaszczepiając w zawodnikach miłość do sportu, satysfakcje z rywalizacji oraz dążenie do celu. Stanowił najlepszy przykład dla zawodników, nigdy się nie poddając i zdobywając medale Mistrzostw Polski w kategoriach weterańskich.

Andrzej Berent (M70)

Pionier wersji sportowej imprez z mapą i nawigacją. Przedkładał bieganie z mapą nad marsze. Pierwszy Mazowszanin, który wystartował w zawodach w biegu na orientację już w 1967 roku. Swoje zdobyte doświadczenie zawodnicze przekładał potem na szkolenie innych, dzielenie się widzą. To autor pierwszej i kultowej pozycji, obecnie pewnie biały kruk literatury o BnO - "Podstawy budowy tras w biegach na orientację". Zebrał najlepsze wzorce, na których wychowały się pokolenia budowniczych tras. Z krotką przerwą startował przez całe swoje życie w barwach WAT Warszawa, OKS Start i Gwardii Warszawa.

Andrzej Kędziorek (M70)

Startując w barwach Gwardii Warszawa był trenerem najmłodszych adeptów biegu na orientację. Zawsze pogodny i uśmiechnięty opiekun początkujących zawodników. W prosty sposób trafiał z wiedzą do młodych zawodników. W stworzonym UKS Falenica wdrażał kolejne roczniki w tajniki biegu na orientację. Pierwszy trener i wychowawca kilku nadal aktywnych bardzo dobrych zawodników.

Andrzej Pasionek (M60)

Oficjalnie: Sekretarz Generalny. Po ludzku: ikona Związku, człowiek orkiestra. W dobie mediów tradycyjnych, klasycznych najbardziej znany z prowadzenia Rankingu oraz przygotowywania Bilansów Sezonu - istnych almanachów, skarbnic wiedzy co w trawie piszczy, co się wydarzyło i co warto zapamiętać z danego sezonu. Komputer miał w głowie i niesłychaną pamięć do liczb.
Do tego znakomity szkoleniowiec grup juniorskich w OKS Start czy SKS Przyszłość. Dzięki swoim treningom technicznym był ojcem kilkudziesięciu złotych medali MP. Jego statystyki, które prowadził dla każdego swojego podopiecznego pozwalały na dokładne zidentyfikowanie problemu i wdrożenie naprawy, aby zawodnicy stawali się coraz lepsi.